Myobrace treinerio nešiojimo instrukcija

Treineris – tai minkštas išimamas aparatas, naudojamas žalingų įpročių pašalinimui (pvz., kvėpavimo per burną, netaisyklingo liežuvio laikymo, netaisyklingo rijimo, lūpos, piršto čiulpimo ir kt,).

Kas svarbiausia, kai Myobrace treineris yra burnoje?

  • Treineryje esanti liežuvio kilpelė turi būti nukreipta į viršų. Kai treineris yra burnoje, liežuvis turi būti priglaustas prie gomurio. Net jei vaikas nenešioja treinerio – svarbu liežuvio galiuką laikyti toje pačioje vietoje, kur yra treinerio liežuvio kilpelė, kai treineris yra burnoje.
  • Su treineriu burnoje – lūpos sučiauptos ir kvėpuojama per nosį.
  • Treinerio negalima kramtyti.

Treinerio nešiojimo eiga

Pirmas 2 savaites treinerį galima nešioti tik 1-2 val. dienos metu (taip prie jo priprantama). Po to nešioti 1-2 val. dienos metu ir miegoti per naktį. Būtinas kasdienis nešiojimas.

Treineris nebūtinai burnoje turi būti nepertraukiamai 1-2 valandas. Šį laiką galima dalinti į laiko etapus: pvz., galima laikyti 20 minučių ryte (pvz., kol važiuojama į mokyklą), 20 minučių po pietų (pvz., kol ruošiami namų darbai, skaitoma), 30 minučių vakare (pvz., kol žiūrimas televizorius, sėdima prie kompiuterio) ir pan.

Treineris gali iškristi iš burnos miego metu ir tai yra normalu (dėl netinkamų įpročių). Jei treineris nuolatos iškrenta miego metu, tada rekomenduojama ilgiau treinerį nešioti dienos metu, taip prie jo priprantama ir mažėja tikimybė, kad treineris iškris naktį. 

Kokia yra gydymo treineriais trukmė?

Vienas treineris įprastai nešiojamas 4-6 mėnesius ir po to pakeičiamas į naują (kito etapo) treinerį. Vieno gydymo metu naudojami 2-4 funkciniai Myobrace aparatai. Įprastai gydymas užtrunka 18-24 mėnesius.

Ką daryti jei nešiojant treinerį dantys pasidaro jautrūs?

Jei nešiojimo pradžioje dantys pasidarytų jautrūs – nešiokite treinerį trumpesnį laikotarpį (kai jautrumas sumažės, nešiojimo laikotarpį ilginkite). Taip pat svarbu atlikti miofunkcinius pratimus, kurie skatintų vaiką kvėpuoti per nosį.

Jeigu treinerio kraštas remiasi stipriai į dantenas ar gleivinę ir toje vietoje jaučiamas jautrumas – galima nukirpti (patrumpinti) treinerio kraštą apie 2 mm.

Kaip valyti treinerį?

Kiekvieną kartą išėmus treinerį iš burnos, rekomenduojama jį nuplauti po šiltu tekančiu vandeniu (nenaudokite karšto vandens). Treinerį galima išvalyti dantų šepetuku ir skystu bespalviu muilu arba neabrazyvia dantų pasta, po to gerai nuskalauti ir nusausinti. Laikyti specialioje dėžutėje.

1-2 kartus per savaitę galima treinerį pamerkti į specialų dezinfekcinį skystį (galima treinerį pamerkti 15 min. į tirpalą, pagamintą iš dezinfekcinių tablečių, skirtų išimamiems protezams dezinfekuoti (pvz., Corega, Fittydent) .

PRATIMAI

Nešiojant treinerį rekomenduojama atlikti specialius pratimus,kurie skirti burnos raumenų veiklai gerinti, ugdyti taisyklingą kvėpavimą ir kt.

Kokius pratimus rekomenduojama atlikti nešiojant Myobrace treinerį?

Atlikite tuos pratimus, kuriuos rekomendavo odontologas (kuris paskyrė treinerį) arba miofunkcinės terapijos specialistas (jeigu pas jį lankotės). Bent po vieną pratimą turi būti atliekama kasdien.

Pratimų pavyzdžiai:

  • Myobrace knygelėje (duodama odontologijos kabinete įsigyjant Myobrace).
  • Video (anglų kalba) šiame puslapyje: https://treineris.lt/category/pratimai/
  • Gydymo treineriais metu gali būti atliekama (ir rekomenduojama) miofunkcinė terapija pas kineziterapiautą(ę). Miofuncijos terapijos specialistas parodo ir paaiškina pratimus, kurie labiausiai tinkamai individualiu atveju (kaip taisyklingai laikyti liežuvį, kaip nekvėpuoti per burną, lavina kramtymo ir kitas veido raumenų atliekamas funkcijas).

Šių pratimų dėka  yra suformuojami tinkami įpročiai, o tai ypač svarbu vaikams, kurių žandikauliai dar tik vystosi, nes esant veido ir burnos raumenų disbalansui – dažnai formuojasi netaisyklingas sąkandis, atsiranda dantų susigrūdimas ir pan.

MITYBA

Rekomenduojama taisyklinga mityba, įskaitant kietą maistą (morkos, riešutai ir kt.)