Myobrace: ką reikia žinoti?

Šiuolaikiniai tyrimai rodo, kad ortodontines problemas (dantų susigrūdimą, netaisyklingą sukandimą ir pan.) sukelia nebūtinai vien genetiniai veiksniai, tačiau blogo sąkandžio atsiradimą gali lemti ir tam tikrų žalingų įpročių turėjimas. Tai tokie žalingi įpročiai kaip: kvėpavimas pro burną, liežuvio stūmimas tarp dantų, netaisyklingas rijimas, nykščio čiulpimas, ilgalaikis čiulptuko naudojimas, nečiaupios lūpos ir t.t.

Vis daugiau akcentuojama tai, kad taisyklingas veido augimas priklauso nuo veido ir kramtomųjų raumenų funkcijos ir kvėpavimo įpročių.

Kas yra Myobrace?

Myobrace treineris – tai iš medicininio silikono pagaminta plokštelė, kuri dedama ant dantų ir nešiojama 1-2 valandas dienos metu, bei nakties metu.

Myobrace treineris pakeičia tam tikrų raumenų aktyvumą, t.y. nukreipia liežuvį į teisingą padėtį viršutiniame žandikaulyje, skatina taisyklingą rijimą. Kai treineris burnoje – lūpos turi būti sučiauptos ir turi būti kvėpuojama pro nosį. Kai raumenys taisyklingai funkcionuoja – skatinamas taisyklingas žandikaulių vystymasis, todėl mažėja tikimybė, kad dantys bus susigrūdę.

Kokio amžiaus vaikams Myobrace yra tinkamiausias?

Myobrace treineris gali bųti naudojamas nuo tokio amžiaus, kada vaikas yra motyvuotas aparatą išlaikyti burnoje 1-2 valandas per dieną (dažniausiai nuo 3 metų).

Myobrace dažniausiai yra skiriamas 5 – 10 amžiaus vaikams. Būtent šiame amžiuje jo veikimas yra efektyviausias t.y. pašalinus žalingus įpročius įtakojamas ir veido struktūrų taisyklingas vystymasis, kadangi šiame amžiuje vaiko veidas formuojasi, auga.

Taip pat yra specialūs treineriai, skirti suaugusiems. Jie atlieka tokią pačią funkciją kaip ir vaikams skirti treineriai – padeda koreguoti žalingus įpročius (tačiau neturi ar tik minimaliai įtakoja veido struktūrų pokyčius).

Kada rekomenduoja nešioti Myobrace treinerį?

Treineris tinkamas:

  • Jei vaikas nuolat kvėpuoja pro burną, ar jo burna dažnai pravira (taip pat ir miego metu);
  • Jei vaikui sudėtinga ryti – rijimo metu įsitempia veido raumenys, atsiranda papildomų galvos/kaklo judesių.
  • Kai yra sutrikusi liežuvio funkcija – liežuvis nesąmoningai stumiamas tarp dantų;
  • Jei vaikas turėjo ar turi žalingų įpročių, tokių kaip ilgalaikis pirštto ar čiulptuko čiulpimas, lūpos laikymas tarp dantų ir kt.

Kaip veikia Myobrace?

Myobrace aparatas susideda iš tam tikrų dalių, kurios atlieka tam tikras funkcijas:

  • Myobrace turi liežuvio kilpelę, kuri nukreipia liežuvį į taisyklingą padėtį. 
  • Myobrace yra “liežuvio apsaugos”, kurios treniruoja liežuvį būti taisyklingoje padėtyje, kai yra ryjama. 
  • Taip pat Myobrace aparate yra “lūpos atstūmėjas”, kuris deaktyvuoja per aktyvų smakro raumenį (m. mentalis).
  • Taip pat Myobrace treniruoja vaiką kvėpuoti per nosį, nes kai treineris yra burnoje, lūpos privalo būti sučiauptos.
  • Treinerio naudojimas gali lemti tai, kad priekiniai dantys išsitiesina ir plečiasi žandikaulio lankai. Tačiau šis poveikis yra labiau netiesioginis treinerio naudojimo rezultatas. Kai raumenys ima funkcionuoti taisyklingai. t.y. kai liežuvis yra priglaustas prie gomurio ir lūpos sučiauptos – liežuvio raumuo veikia kaip žandiklaukio „plėtiklis” (didėja gomurys) ir padaro vietos dantims dantų lanke taisyklingai išsidėstyti.

Myobrace veikia minkštuosius audinius: raumenis, lūpas, liežuvį, o per juos ir žandikaulių augimą.

Kiek laiko per parą turi būti nešiojamas Myobrace?

Myobrace aparatas turi būti nešiojamas 1-2 val. dienos metu ir visą naktį.

Kokie pratimai skiriami nešiojantiems Myobrace treinerį?

Atliekant gydymą Myobrace treineriu – būtina kasdien atlikti pratimus, susijusius su kvėpavimo, liežuvio laikymo, rijimo, veido ir kramtymo raumenų funkcijų gerinimu. Pratimus rekomenduojama atlikti 1-2 kartus per dieną po 2-5 minutes.

Šie pratimai:

  • Yra paskiriami miofunkcinę terapiją atliekančios specialisto (geriausias variantas). Tokiu atveju reguliariai lankomasi įstaigoje, kurioje specialistas sudaro gydymo kursą ir individualiai paaiškina miofunkcinės terapijos pratimus.
  • Tam tikrus pratimus (anglų kalba) rasite ČIA. Juos galite atlikti savarankiškai namuose.
  • Jei vaikas nemotyvuotas atlikti pratimus – galite pabandyti įsigyti specialų aparatą, skirtą veido ir kramtymo raumenims stiprinti – Myotalea.

Kokia yra gydymo trukmė?

Gydymo trukmė yra 18-24 mėn. vieno gydymo metu įprastai naudojami 3-4 funkciniai Myobrace aparatai.

Ar Myobrace veiksmingas?

Gydymas Myobrace yra veiksmingas, tačiau reikalauja vaiko disciplinos (nes aparatas turi būti kasdien nešiojamas). Kai kuriems vaikas rezultatas pastebimas gana greit, tačiau kai kuriems – reikia laiko (priklauso ir nuo biologinių vaiko sąvybių). Tačiau gydymas veiksmingiausias, kai pradedamas ankstyvame amžiuje, t.y. kai vyksta intensyvus žandikaulių augimas ir formavimasis (maždaug iki 10 metų).

Ar po gydymo Myobrace sistema gali būti reiklingas ortodontinis gydymas breketais, tiesinimo kapomis ir pan.?

Taip, ir pabaigus gydymą Myobrace sistema tam tikrais atvejais gali būti indikuotinas ortodontinis gydymas. Tačiau įprastai jis trunka trumpiau ir rezultatas dažniausiai būna geresnis, nes pašalinus žalingus įpročius – taisyklingiau formuojasi žandikauliai.

Ar gydymas Myobrace yra skausmingas?

Ne, gydymas yra neskausmingas. Pradėjus gydymą, laikinai gali būti padidėjęs dantų jautrumas, kol priprantama (po tam tikro laiko jautrumas/diskomfortas praeina).

Kiek kainuoja gydymas Myobrace sistema?

Kaina priklauso nuo individualios situacijos, nuo gydymą atliekančios specialisto ir kt.

Domina Myobrace treineris?

Pasikonsultuoti su gydytoja odontologe Simona Korop ir įsigyti Myobrace treinerį galite atvykę į kliniką (treineris + konsultacija kainuoja 170 Eur):

Registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą (komentare nurodykite „Myobrace”);

  • InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius. Telefonas registracijai: (8-5) 219 9927
  • InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės). Registratūros telefonas: (8-5) 244 6849