
Treineris – iš silikono pagamintas, minkštas, išimamas aparatas, įprastai rekomenduojamas vaikams, turintiems pieninius ir nuolatinius dantis bei turintiems netaisyklingų įpročių (kvėpavimas per burną, piršto čiulpimas, miegojimas išsižiojus, liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje, netaisyklingas maisto rijimas ir kita), bei turintiems nedidelio laipsnio sąkandžio ar pavienių dantų patologiją.
Koks yra treinerio veikimo principas?
Treineris turi tam tikras dalis, kurios balansuoja raumenų veiklą: treineryje yra speciali “liežuvio kilpelė“, nukreipianti liežuvį į taisyklingą padėtį viršutiniame žandikaulyje, taip pat treineryje yra “liežuvio apsaugos”, kurios treniruoja liežuvį būti taisyklingoje padėtyje, kai yra ryjama. Taip pat treineryje yra “lūpos atstūmėjas”, kuris deaktyvuoja per aktyvų smakro raumenį (m. mentalis). Ir svarbu tai, kad treineris treniruoja vaiką kvėpuoti per nosį, nes kai treineris yra burnoje, lūpos privalo būti sučiauptos.
Subalansuota veido ir burnos raumenų padėtis – svarbus veiksnys kalbant apie taisyklingą veido ir žandikaulių vystymąsi. Jei žandikauliai vystosi taisyklinga linkme – formuojasi taisyklingas sąkandis ir mažėja tikimybė, kad dantys bus netaisyklingoje padėtyje.
Kiek laiko turi būti nešiojamas treineris?
Treineris turi būti nešiojamas visą naktį, o taip pat – ir dieną, maždaug 1 – 2 valandas arba taip, kaip nurodė gydytojas.
Vidutinė gydymo treineriais trukmė: 18-24 mėn.
Kokio amžiaus vaikams yra tinkamas dantų tiesinimas treineriais?

Dažniausiai dantų tiesinimas treineriais taikomas vaikams su mišriu sąkandžiu (turintiems tiek pieninių, tiek nuolatinių dantų, t.y. maždaug 5-10 metų vaikams) bei turinčių nesudėtingų ortodontinių problemų ar žalingų įpročių.
Gydymas treineriais netinkamas:
Dantų tiesinimas treineriais nėra taikomas esant didelio laipsnio sąkandžio patologijoms. Gydymas treineriais netinkamas, jei vaikas nėra motyvuotas treinerį laikyti burnoje 1-2 valandas per dieną ir nakties metu. Taip pat šis gydymo metodas suaugusiems taikomas tik išimtiniais atvejais.
Kaip prižiūrėti treinerį?
- Treinerį išsiėmus, nuplaukite šiltu vandeniu.
- Išimtas treineris turėtų būti laikomas specialiai tam skirtoje apsauginėje dėžutėje.
- Treinerių negalima kramtyti!
Domina Myobrace treineris?
Pasikonsultuoti su gydytoja odontologe Simona Korop ir įsigyti Myobrace treinerį galite atvykę į kliniką (treineris + konsultacija kainuoja 170 Eur):
Registruotis galite internetu paspaudę šią nuorodą (komentare nurodykite „Myobrace”);
Klinikos:
- InMedica, Antakalnio g. 48A, Vilnius. Telefonas registracijai: (0-5) 219 9927
- InMedica, L. Asanavičiūtės g. 20, Vilnius (Karoliniškės). Registratūros telefonas: (0-5) 244 6849